Menü

Szaloncukor házilag! Ajándéknak is tökéletes

Ha nem szeretnénk drága szaloncukrokat vásárolni, vagy egyszerűen a bolti ízvilág helyett a háziasabb jellegű édességeket részesítjük előnyben, akkor készítsünk idén saját magunk alkotta szaloncukrokat, ehhez mutatunk néhány szuper receptet.

A mogyoróvajas bonbon mindenki kedvence!

Ehhez 1 csésze mogyoróvaj kell, 6 evőkanál juharszirup, 2 evőkanál kókuszliszt, ½ csésze kakaópor és 4 evőkanál kókuszzsír.

Ebből készítsünk masszát, majd formázzunk gombócokat és tároljuk hűtőben, ezután a szirupot, kókuszzsírt és kakaóport olvasszuk össze, egy villa segítségével pedig mártogassuk meg benne a gombócokat.

Trüffelt is készíthetünk, 25 dkg+1 csésze apróra vágott étcsokoládé szükséges hozzá, ½ csésze tejszín, 2 evőkanál málnaszósz, valamint színes cukor a szóráshoz.

A csokit gőz felett olvassuk fel, majd tegyük egy tálba, öntsük hozzá a tejszínt és adjuk hozzá a málnaszószt, keverjük simára. Hűtőben hagyjuk megdermedni, összefagyni, majd kanállal-kézzel formázzunk belőle gombócokat.

A trüffeleket mártsuk meg a maradék felolvasztott csokiban, majd tegyük hűtőbe.

Diétás szaloncukor recept nélkül nincs gyűjtemény! Akár ételérzékenység miatt, akár a formánk és a fogyókúránk miatt szeretnék eltérni a hagyomány verziótól, erre is van lehetőség.

30 g ízlés szerinti ízvilágú fehérjepor, 300 ml víz,12 g zselatin kell hozzá, a bevonathoz pedig 15 evőkanál víz, 5 evőkanál cukrozatlan kakaópor, 10 evőkanál édesítőszer, 100 g olvasztott margarin.

Csokoládé és aszalt gyümölcs - ennyiből áll a szaloncukrunk.

Aszalt gyümölcsökből és készülhet, ha nem is cukormentes vagy alakbarát, de mindenképp reform és egészséges verzió, ehhez aszalt gyümölcsök szükségesek (mazsola, szilva, barack, füge, datolya) és étcsokoládé.

Vágjuk össze apróra az aszalt gyümölcsöket, aztán gyúrjuk jól össze, és formázzunk belőle kis szaloncukrokat. A mázhoz felolvasztunk keserű csokit vízgőz fölött, egyenként belemártjuk a szaloncukrokat, és rácsra tesszük.

Én személy szerint szeretem a gesztenyét és a gesztenyés szaloncukor is az egyik kedvencem, édesítőből, natúr gesztenyemasszából vagy a hagyományos cukrozott gesztenyemasszából pici rummal golyókat formázunk és olvasztott csokiba mártogatjuk őket.

Aki a diót kedveli, formázhat zserbós szaloncukrot, 10 dkg darált dió, 1 evőkanál sárgabaracklekvár, 1 teáskanál méz, 5 dkg apróra vágott aszalt sárgabarack és 10 dkg étcsokoládé kombinációjából.

Mindig is szerettük az általában kék színű csomagolóba burkolt kókuszos szaloncukrot, ha ezt mi magunk szeretnénk elkészíteni, akkor szánjuk rá tíz percet.

175 g cukrozott sűrített tejből, 100 g kókuszreszelékből, 100 g tejcsokoládéból golyókat formázunk és olvasztott csokoládéval mázat varázsolunk rájuk.

Érdemes otthon kísérletezni házi szaloncukrokkal, hiszen egyrészt nem ördöngösség az elkészítésük, másrészt ajándéknak vagy dekorációnak is tökéletesek.

Milliós bírság is fenyegethet: a parlagfű elleni védekezés nemcsak kötelesség, hanem közös érdek is

A nyári-őszi időszak minden évben egyre többek számára nem a gondtalan szabadtéri programokról, hanem a tüsszögéssel, szemviszketéssel és folyamatos orrfolyással járó allergiaszezonról szól. Ennek egyik legfőbb okozója a parlagfű, amely Magyarországon az egyik legelterjedtebb és legagresszívebb gyomnövény.

Korán kelésre taktikák – hogyan válj reggeli emberré?

A korán kelés sokak számára komoly kihívást jelent, különösen akkor, ha az esti órákban aktívabbak, vagy rendszertelen az alvásuk. Pedig a korai ébredés számos előnnyel járhat: nyugodtabb reggelek, jobb időbeosztás, nagyobb produktivitás és kiegyensúlyozottabb napirend. Szerencsére a korán kelés képessége fejleszthető, és néhány egyszerű taktika segítségével bárki könnyebben alakíthat ki egészséges reggeli rutint.

Teendők otthon vihar idején

A nyári időszakban egyre gyakrabban fordulnak elő heves zivatarok, villámlással, erős széllökésekkel, jégesővel és hirtelen lezúduló csapadékkal. Bár a viharok többsége viszonylag rövid ideig tart, komoly károkat okozhatnak az épületekben, az elektromos hálózatban, valamint veszélyeztethetik az emberek biztonságát is.

Futólépésben – Plitvicei kalandon a Futamási Futócsapat

Június első hétvégéjén ismét útra kelt a Futamási Futócsapat, ezúttal a horvátországi Plitvicei Maratonra. Nem először jártunk ezen a különleges helyszínen, hiszen néhány évvel ezelőtt már megtapasztalhattuk, milyen érzés a világ egyik legszebb természeti környezetében futni.

Éttermi etikett – hogyan viselkedjünk a pincérrel, hogy mindenki jól érezze magát?

Az étterembe járás nemcsak az étkezésről szól, hanem egy társas helyzet is, ahol a viselkedésünk ugyanúgy hozzájárul az élményhez, mint az ételek minősége. Az éttermi etikett alapvető célja, hogy a vendég és a személyzet közötti kommunikáció gördülékeny, tiszteletteljes és hatékony legyen. Ennek egyik kulcseleme a pincérrel való kapcsolatunk.