Jelek, hogy egyértelműen csak kihasznál
- Dátum: 2022.03.16., 02:25
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- bizalom, elfogadás, energia, hűség, idő, kapcsolat, magánélet, szeretet
Egy kezdődő párkapcsolat sok mindent rejt magában. Még nem tudjuk, merre haladunk, nem ismerjük még annyira a másikat, így nehéz eldönteni, életünk szerelmét találtuk-e meg, vagy csupán egy olyasvalakit, akinek mi is csak egy vagyunk a sok közül.
Tudd meg, melyek hát azok a jelek, amik arra engednek következtetni, hogy csak kihasználnak!

Teszi a szépet
Gyakori eset, hogy a férfi, akit épp, hogy csak megismertünk, életre szóló, mesés álmokat szövöget velünk. Felvázolja majdani közös nyaralásainkat, az új házat, lovat, macskát, hintót, stb. Persze nincs kizárva annak a lehetősége, hogy valóban komolyan gondolja mindezt, és velünk tervezi leélni az életét, viszont ez sajnos sokszor olyan férfiak taktikája, akik elég jól ismerik a női nemet ahhoz, hogy tudják, mi mindennel lehet őket kábítani.
Jóban, rosszban?
Egy komoly kapcsolat nem csupán arról szól, hogy örökké boldogok és kiegyensúlyozottak vagyunk, hiszen olykor mindenkinek vannak rosszabb periódusai. Amennyiben a másik csakis akkor van velünk, amikor minden szép és jó, ha pedig valami probléma adódik (pl. betegség, munkahelyi gondok) akkor nincs mellettünk, ez esetben ne várjunk sokat tőle.

Rejtegeti a barátait
Egy kapcsolatban vannak mérföldkövek, az egyik ilyen például a barátokkal való megismerkedés.
Amennyiben a pasi sokat lóg a haverjaival, de Te egyet sem ismersz közülük, akkor az nagy valószínűséggel azért van, mert nem vagy neki annyira fontos, hogy bemutasson nekik. Persze ezt neked nem lehet erőltetni, meg kell várni, hogy ő ajánlja fel! De ha hosszabb idő után sem teszi, nem árt óvatosnak lenned!
Nem tervez veled
Már említettük, vannak olyan pasik, akiknek különös érzékük van ahhoz, hogyan tegyék a szépet és ámítsák a nőket.

Veszekedések, konfliktusok
Még a legtökéletesebb kapcsolatban is előfordulnak kisebb-nagyobb viták, ez természetes. Ha azonban a pasi minden konfliktusnál meghátrál, annak két oka lehet: az egyik, hogy meglehetősen konfliktuskerülő, a másik pedig az, hogy szerinte nem ér annyit a kapcsolat, hogy megérje megbeszélni a nézeteltéréseket.
Nem avat be a dolgaiba
Természetesen vannak zárkózottabb, titokzatosabb emberek, viszont ha egy pasi/vagy nő egyáltalán nem beszél a magánéletéről, akkor valószínűleg nem akar neked teljesen megnyílni, mivel nem szeretne veled hosszú távra tervezni. A személyeskedés, a zárt magánéletbe való beavatás ugyanis csak azoknak jár, akik komoly szerepet töltenek be az életében.
Az imént felsoroltak azonban nem minden esetben jelentik azt, hogy új kapcsolatunk eleve halálra van ítélve. Meglehet, hogy a másiknak csupán időre van szüksége ahhoz, hogy megnyíljon nekünk és a bizalmába fogadjon minket.
Mosolyogj többet! – A mosolygás ereje a mindennapokban
A mosoly az emberiség egyik legegyszerűbb, mégis legerősebb kommunikációs eszköze. Nem kerül semmibe, mégis értéket ad annak, aki kapja, és annak is, aki adja.
Testsúly és ismerkedés – számít-e a mérleg mutatója?
Az ismerkedés világában sokan úgy érzik, hogy a testsúlyuk meghatározza az esélyeiket. A közösségi média, a reklámok és a különböző szépségideálok azt sugallhatják, hogy csak bizonyos testalkattal lehetünk vonzóak. A valóság azonban ennél sokkal árnyaltabb. Bár a külső megjelenés valóban szerepet játszik az első benyomás kialakulásában, hosszú távon számos más tényező fontosabbá válik egy kapcsolat kialakulásában.
Szokások, amelyek jelezhetik, ha valaki stresszfüggő
A stresszt általában negatív jelenségként tartjuk számon, amely kimeríti a szervezetet, rontja a koncentrációt és hosszú távon egészségügyi problémákhoz vezethet. Mégis léteznek olyan emberek, akik szinte folyamatosan keresik a feszültséget, a sürgető helyzeteket és a kihívásokat. Őket gyakran „stresszfüggőnek” nevezik.
Rumináció - rágódás a mindennapokban
Hát ki ne ismerné az érzést, amikor valami sokszor eszünkbe jut, újragondoljuk, rágódunk rajta, pedig néha egyáltalán nincs a hasznunkra.
A fotók mögötti valóság – miért idegenkedünk a rólunk készült képektől?
Egy jól sikerült portré önbizalmat adhat, míg egy előnytelen pillanatkép akár órákra elronthatja a hangulatunkat. Sokan ismerik azt az érzést, amikor izgatottan várják a fotókat egy esemény után, majd csalódottan görgetik végig a galériát. Adódik a kérdés, hogy miért reagálunk ennyire erősen a saját képmásunkra.