Neked mi a hobbid?
- Dátum: 2019.05.23., 07:21
- Martinka Dia
- aktív pihenés, barátok, csökkent, endorfin, érdeklődés, értelmes, felolvas, félrevonul, fest, feszültség, főzés, gyöngyfűzés, hétvége, hobbi, időtöltés, íjászat, jóga, kellemes, kertészkedés, konditerem, meditálás, mókuskerék, művészet, nyelvtanulás, önkéntesség, ötlet, rajzol, sakk, segít, sport, stressz, sütés, szabadidő, szenvedély, szint, szórakoztat, természettudományok, tevékenység, változatos, zenél
Nemcsak stressz-szintünket csökkenti, de életünket is változatossá teszi egy értelmes hobbi, egy hasznos szabadidős tevékenység, egy szórakoztató időtöltés. Neked mi a szenvedélyed? Akár sportolsz és endorfint termelsz a hobbiddal, akár pénzt keresel, akár új barátokat szerzel, akár főzöl vagy sütsz, akár kertészkedsz, íjászkodsz, sakkozol, gyöngyöt fűzöl vagy zenélsz, festesz, verset írsz, mindenképp jó valami olyasmi, ami a hétköznapi mókuskerék mellett kikapcsol, amivel félrevonulhatsz, ami kellemesen hat rád.
Sokaknak eleve adott az érdeklődési kör és könnyen választ szabadidős elfoglaltságot, mások nem tudják, mi érdekli őket, miben bontakozhatnak ki, ők nehezebben kötik le tartalmasan a szabadidejüket, nehezebben találják meg önmagukat a szürke hétköznapokon kívül. Pedig milyen fontos lenne! Jöjjön néhány hobbi-ötlet, a teljesség igénye nélkül! Lássuk, mivel töltsd például a következő szabad hétvégét!

Vannak szabadidős elfoglaltságok, melyek frissen tartják szellemi képességeidet, ilyen például a keresztrejtvények fejtése, kirakós játékok, kártya, sakk. Akinek művészi vénája vagy érdeklődési köre van, ő festhet, rajzolhat, írhat verset vagy mesét, történetet, de zenélhet is, tanulhat új hangszeren játszani.
Aki szellemileg szeretné lekötni magát, tanuljon nyelvet, ahol pedig a gyerkőcök lefoglalása a cél, választhat közös programokat, például autó-, vonat-, repülő modellépítést, legózást, kirakót, jó időben lehet sárkányt eregetni, labdázni, otthon rossz időben bábjátékot játszani. kincskeresőzni, társasozni.
Az aktív pihenés a hozzám legközelebb álló hobbi, aki a pulzusát szeretné kicsit felpörgetni, annak szeretettel ajánlom a futást, bicajozást, aerobikot, teljesítménytúrázást, teniszt, táncot, kosárlabdát és focit, vagy a konditermi edzéseket. A sportok listáját holnap reggelig írhatnánk a sétától a szörfözésig, számos alternatíva van aktív tevékenységre, bőven lehet válogatni.
Ha már az iskolában is élvezted a természettudományokat, akkor Neked való az asztronómia, csillagászat, madárles, növény-és állattan, akváriumépítés. Apukákkal lehet barkácsolni közösen, ez többnyire fiús program, de természetesen lányok is bekapcsolódhatnak. Lehet élvezni a drónozást is együtt, fafaragást, barkácsolást, kerítésfestést, horgászást, autó – motor „bütykölést”.

A kreatívabbak írhatnak blogot szabadidejükben, cikkeket, mint én, írhatnak könyvet, foglalkozhatnak gasztronómiával. A legszebb tevékenységek mégis azok, amelyekkel segíthetünk másokon, látogathatunk kutyamenhelyeket, vihetünk élelmiszert vagy játékot kórházakba, gyermekosztályokra, olvashatunk fel meséket a kisebbeknek, korrepetálhatunk gyengébb tanulókat, segíthetünk idősek otthonában, szedhetünk szemetet, önkénteskedhetünk gyermektáborokban.
Tölts mindig elegendő időt a szabad hétvégéiden a családoddal, gyermekeiddel, pároddal, szüleiddel, barátokkal, menjetek moziba, szervezzetek közös kirándulásokat, menjetek focimeccsre, kézilabdameccsre, főzzetek együtt, járjatok koncertekre, ápold az emberi kapcsolataidat, törődj a családoddal! Aki stresszes életet él a hétköznapokban, ő levezetheti a feszültségét jógával, meditálással, kertészkedésssel.
A mindennapi idegeskedésekkel nehéz megküzdeni, de a felsorolt értelmes és hasznos, stresszoldó és kikapcsolódást segítő szabadidős tevékenységekkel feldolgozhatjuk a mókuskerék feszültségeit. Bármelyiket is választod, érezd nagyon jól magad!
Befőzésből magok – ki ne dobd
Aki szeret befőzni, az tudja, hogy némi hulladék keletkezik menet közben, többek között a magok, amiket érdemes megtartani.
Év végi ajándékötletek óvónőknek és tanítóknak
Az év vége mindig különleges időszak az óvodákban és az iskolákban. Ilyenkor nemcsak a bizonyítványok, a búcsúzások és a nyári tervek kerülnek előtérbe, hanem a hála kifejezése is. A szülők és a gyerekek gyakran szeretnék valamilyen kedves ajándékkal megköszönni az óvónők, tanítók és pedagógusok egész éves munkáját.
Nyári kellemetlenségek nyomában – mit tehetünk a lábszag ellen?
A kánikulában sokan tapasztalják, hogy a lábuk fokozottan izzad, ami zavaró szagok kialakulásához vezethet. A tünetek gyakran kényelmetlen helyzeteket teremtenek, ugyanakkor tudatos odafigyeléssel és néhány egyszerű napi szokással teljesen kézben tarthatjuk a problémát.
Tudatos gyermektelenség – Amikor egy pár nem vágyik gyermekre
A családalapítás és a gyermekvállalás sokak számára az élet természetes és kívánatos része. A társadalmi elvárások gyakran azt sugallják, hogy a párkapcsolat „következő lépcsőfoka” a gyermek érkezése. Egyre többen vannak azonban olyan párok, akik tudatos döntés alapján nem szeretnének gyermeket vállalni. Ezt a jelenséget nevezzük tudatos gyermektelenségnek.
Repülés terhesen: kockázatok, tippek és tanácsok kismamáknak a biztonságos utazáshoz
A terhesség alatti utazás sok kismama számára felmerülő kérdés, különösen akkor, ha repülővel történő közlekedésről van szó. Bár a modern légiközlekedés alapvetően biztonságos, a várandósság speciális élettani állapota miatt fontos a körültekintés, az orvosi ajánlások figyelembevétele és a megfelelő felkészülés.