Mutatós dekoráció, egyszerű tárgyakból
- Dátum: 2017.11.08., 19:12
- Martinka Dia
- adventi vásár, ajándék, ajándékkártya, ajándékkísérő, ajtódísz, anyuka, asztaldísz, barkácsművész, befőttesüveg, dekoráció, falevél, gesztenye, hangulatmécses, hangulatos, kisgyerek, koszorú, kreatív, kreativitás, ősz, ötlet, sajátkészítésű dekoráció, tempera, tűzoltó, tűzveszélyes, vízfesték
Tegye fel a kezét, aki nem barkácsművész és nem tud ötletes sajátkészítésű dekorációkkal előrukkolni, az „anya valamit vinni kéne az iskolai karácsonyi vásárra” kezdetű felkiáltások kapcsán!
Gondoltam, hogy most csak én jelentkezem.
Szeretném leszögezni, hogy én valóban az a nulla kreativitással rendelkező anyuka vagyok, akinek a legegyszerűbb dekorációs kütyük elkészítése is hatalmas izzadtságcseppeket varázsol a homlokára, ám van az úgy, hogy az iskolai adventi vásárra mégis rettentő ügyesnek s ötletesnek kell mutatkozni, titkolva, hogy mindez mennyire nem igaz.

Ha valaki netán szintén zenész és hasonló tehetséggel bír, akkor neki nagyon szuper elfoglaltságot és könnyen megvalósítható dekorációs ötleteket hoztam!
Hangulatos és kiváló ajándék az őszi hangulatmécses. Az összes létező kisebb befőttes üvegekből kiesszük gyorsan a lekvárt és befőttet, s már kezdődhet is az ötletes mécses-gyártás. Az üvegbe köveket, dekor kavicsot, netán egyéb konyhai száraz élelmiszert, kókuszreszeléket, kávészemeket teszünk és teamécsessel vagy egy színes gyertyával elkészítjük a díszt. (Tűzoltó család tagjaként hozzá kell tennem, hogy amennyiben meggyújtjuk a mécsest vagy esetleg a gyertyát az adventi koszorún, azt soha-soha nem hagyjuk őrizetlenül! Köszönöm a Tűzoltók nevében.)

Na de keressünk még egyszerű dekorációs történetet! Őszi előszobai dekoráció készülhet eleven és unatkozó gyermekeink társaságában, ha egy feleslegessé vált fadeszkára, bútorlapra vagy kartonra színes vagy előzőleg lefestett falevelekből egy szép terebélyes őszi fát ragasztunk.
Ajtódísz, koszorú, só-liszt gyurma, dísztök faragása, őszi szélcsengő, mesefigurák készítése nekem bonyolult, lapozzunk. Itt is van! Ajándékkártya! Vízfesték vagy tempera segítségével ízléses levéllenyomatok készülhetnek. Kiváló ajándékkísérő.
Ha ősz, akkor gesztenye! Lefestve aranyos őszi dekorációs tálak kelléke lehet néhány nagy színes falevél kíséretében.
Termésekből is gyönyörű dísz készíthető: makk-, gesztenye és mogyoró nagyon mutatós tud lenni, ha egy hosszú üvegvázát megtöltünk velük, majd egy arany vagy piros színű szalaggal átkötjük. Tökéletes őszi asztaldísz vagy ajándék!
Kihagyhatatlan hazai kirándulóhelyek a nyár végére
Augusztus utolsó heteiben is akad felfedezni való Magyarországon. Cikkünkben olyan változatos úti célokat ismerhetünk meg, ahol történelmi nevezetességek, lenyűgöző épületek és hangulatos kirándulóhelyek várják az utazókat.
Fenntartható vízgazdálkodás a kertben
A klímaváltozás hatásai Magyarországon is egyre inkább érezhetők: hosszabb aszályos időszakok, hirtelen lezúduló csapadék és egyre forróbb nyarak nehezítik a kertészkedést. A víz értékes erőforrás, ezért ma már nemcsak a pénztárcánk, hanem a környezet védelme érdekében is fontos, hogy tudatosan gazdálkodjunk vele.
Természetes védekezés a parlagfű-allergia ellen
Augusztus beköszöntével Magyarországon emberek százezreinek keseríti meg a mindennapjait a parlagfű virágzása. A pollenszezon ilyenkor éri el csúcspontját, és az allergiások számára szinte elkerülhetetlenné válnak a kellemetlen tünetek.
Nyári kertészkedés – mit ültessünk augusztusban, hogy ősszel és tavasszal is bőven teremjen?
Sokan úgy gondolják, hogy augusztusra véget ér a kerti szezon, pedig éppen ellenkezőleg: ez az egyik legfontosabb hónap a veteményesben és a díszkertben is. Bár a nyári hőség még kitart, a nappalok lassan rövidülnek, a talaj azonban továbbra is meleg, ami kiváló feltételeket biztosít számos növény csírázásához és fejlődéséhez.
Zsálya – egy illatos fűszernövény a gyógyászatban
Megannyi fűszernövényt ismerünk, termesztünk és használunk, mivel nem csak finomak, hanem egészségesek is. Nézzük, hogy a zsálya mit ad nekünk.