Ne a csodaszerektől várjuk a megoldást
- Dátum: 2017.06.12., 19:53
- bevétel, cellulitisz, csodaszer, fájdalomcsillapító, gyógyszer, gyomorműtét, haszon, megoldás, narancsbőr, profit, tabletta
Diéta fogyókúrás tablettákkal és gyomorműtéttel, narancsbőr eltüntetés cellulitiszkrémekkel, fájdalom megszüntetése fájdalomcsillapítóval, és hihetetlen gyógyulások különleges hatóanyagokkal… Hát persze. Az elkényelmesedett társadalmunkra jellemző, hogy úgy hisszük: mindenre van valamilyen tabletta vagy krém, amely megoldja a problémánkat. Legtöbbeknek eszébe sem jut, hogy az egészségért, a szépségért nekik is tenniük kellene. Mindenki várja a titkot, pedig az orrunk előtt hever: erőfeszítésnek hívják.
Hazai női magazinok hirdetik bőszen és elismerően annak az énekesnőnek az esetét, akit korábban a magyar fittneszguru próbált lefogyasztani, de végül a gyomorműtét hozta meg számára a várt sikert és jelentős fogyást. Nem a hölgyet szeretném kritizálni, hiszen nem ismerem a helyzetét. Viszont a média üzenetét nem tartom építőnek. (Persze számukra csak a profit a lényeg.) Azt sugallja, hogy mindenáron légy vékony, s akkor szeretni fogunk...

Igen, a legnagyobb szakértők mind tudják, hogy a narancsbőr leginkább az egészséges táplálkozástól valamint az intenzív testmozgástól tűnik el. A testi fájdalmaknak pedig lelki, pszichoszomatikus oka is van legtöbb esetben, s a fájdalomcsillapító csak ideiglenes megoldás lehet. Nincs időnk a fájdalomra – marketingeli a reklámszlogen, s úgy tűnik, igaza van. Rohanunk, vagy ellenkezőleg: ülünk a fotelben és azt várjuk, csak legyen valamilyen különleges módszer, gyógyszer, amivel különösebb energiabefektetés nélkül érhetünk el változást.
Persze óriási üzlet rejlik ebben a szemléletben, hiszen a gyors és kényelmes, mégis hatékony lehetőségekért hajlandóak az emberek sokat fizetni. De azért érdemes rajta elgondolkodni: biztosan jó úton járunk? Nem gondoljuk, hogy ha ezek a hihetetlen csodaszerek tényleg léteznének, akkor a gazdájuk már egy világhírű multimilliárdos lenne? Az emberek naivitása miatt azonban így is hatalmas üzlet rejlik ebben a piacban. Bizonyos esetekben nem elkerülhető, hogy valódi energiabefektetés nélkül különleges eredményeket érjünk el.
Nyugodt pihenés a forró éjszakákon is
A nyári kánikula nemcsak nappal, hanem éjszaka is megterhelheti a szervezetet. A túl meleg hálószoba és a nyugtalan alvás miatt sokan érzik magukat fáradtabbnak a nyári hónapokban. Néhány egyszerű szokás azonban segíthet abban, hogy a forró éjszakák ellenére is pihentetőbb legyen az alvás.
Kültéri medence karbantartása és tisztítása
Nálunk a kültéri medence nemcsak egy kerti kiegészítő, hanem a nyári családi élet központja. Három gyermekem van, akik egyszerűen imádják a vizet. Amint beköszönt a jó idő, szinte minden szabad percüket a medencében töltik. Éppen ezért számunkra különösen fontos, hogy a víz mindig tiszta, biztonságos és higiénikus legyen. Az évek során megtanultuk, hogy a medence karbantartása nem bonyolult feladat, de rendszerességet és odafigyelést igényel.
Nyári veszélyek a legkisebbekre – Amire minden szülőnek figyelnie kell
A nyár a szabadság, a családi kirándulások, a strandolás és a felhőtlen játék időszaka. A napsütéses hónapok azonban olyan veszélyeket is rejtenek, amelyek különösen a kisgyermekeket érinthetik. A szülők és nagyszülők fokozott odafigyelésével a legtöbb baleset megelőzhető, ezért érdemes tudatosan felkészülni a nyári időszak kihívásaira.
Nyári veszélyek kedvenceinkre: mire figyeljen minden felelős gazdi a kánikula idején?
A nyár a szabadtéri programok, kirándulások és közös élmények időszaka. Sokan ilyenkor még több időt töltenek kedvenceikkel a szabadban, azonban a forróság nemcsak az emberek szervezetét terheli meg, hanem a háziállatokét is.
Többet kaptam tőlük, mint tanácsokat – Egy háromgyermekes édesanya gondolatai a védőnőkről
Három gyermek édesanyjaként sokszor eszembe jut, hogy mennyi mindenre nem lehet igazán felkészülni. Hiába olvasunk könyveket, böngészünk az interneten vagy hallgatjuk meg mások tapasztalatait, amikor először tartunk a karunkban egy újszülöttet, hirtelen rengeteg kérdés és bizonytalanság jelenik meg bennünk. Azt hiszem, minden édesanya ismeri ezt az érzést. A Magyar Védőnők Napját 2007 óta június 13-án tartják.