Menü

Sokat fűtünk szénnel és fával

RÖVID HÍREK

Tiszta fűtés címmel rendeztek nemzetközi konferenciát nemrég Budapesten, az eseményen számos érdekesség derült ki a hazai légszennyezettséggel kapcsolatban.

Elsősorban az, hogy Magyarországon főként a lakossági fűtés a ludas a levegő szennyezettségéért és ezzel komoly környezeti/egészségügyi problémát jelent. A levegő szennyezettségének következményeként évente mintegy 14 ezer ember hal meg hazánkban – áll a konferencia közleményében.

A probléma pedig növekszik, ahogyan a lakossági szén és a fa fűtés aránya is egyre nagyobb. Ehhez jön hozzá a gyakori fejletlen technológia, valamint a nyílt téri tüzelések. A gondot legfőképpen az okozza, hogy a lakossági tüzelőberendezések kibocsátása egyelőre nem szabályozott.

Természetes védelem a kertben: növények, amelyek segíthetnek távol tartani a kullancsokat

A tavasz és a nyár beköszöntével egyre több időt töltünk a kertben, a teraszon vagy a családi ház körüli zöld területeken. A kellemes szabadtéri programokat azonban gyakran megkeseríthetik a kullancsok, amelyek nemcsak kellemetlen vérszívók, hanem különböző betegségek terjesztői is lehetnek.

Hogyan alakítsunk ki klímatűrő, méhbarát kertet Magyarországon?

Magyarország éghajlata az elmúlt években jelentősen változott, amihez nekünk is alkalmazkodni kell, amikor kertet tervezünk. Íme, néhány tipp, hogy a nyári meleg időszakban is szép kertünk legyen.

Az ózonréteg, a láthatatlan pajzs, amely védi az életet a Földön

Mindenki tudja, hogy nagyon kell vigyázni az ózonrétegre, mivel nagyon káros dolgoktól vég meg minket. Na, de mi az az ózonréteg és mi a feladata?

Zöldségek a magasban – hogyan kertészkedhetünk panellakásban?

Sokan úgy gondolják, hogy a zöldségtermelés azok kiváltsága, akik saját udvarral vagy veteményessel rendelkeznek. Holott az elmúlt években egyre népszerűbbé vált a lakáskertészkedés, amelynek köszönhetően ma már számos panel körül alakult ki valóságos zöld oázis.

Év végi ajándékötletek óvónőknek és tanítóknak

Az év vége mindig különleges időszak az óvodákban és az iskolákban. Ilyenkor nemcsak a bizonyítványok, a búcsúzások és a nyári tervek kerülnek előtérbe, hanem a hála kifejezése is. A szülők és a gyerekek gyakran szeretnék valamilyen kedves ajándékkal megköszönni az óvónők, tanítók és pedagógusok egész éves munkáját.