Menü

Trombózis – mikor kell mentőt hívni?

Mai témánknak egyik legfontosabb oka, hogy olyan betegségről beszélünk, mely akár rejtett is lehet és emiatt nehéz felismerni. A mélyvénás trombózis tünetek nélkül is jelentkezhet.

Mit jelent a streching?

Az izmok rugalmasságát nyújtással lehet segíteni, ezt a mostanság divatos szóhasználattal stretchingnek hívjuk. A strechingnek különböző fajtái vannak, érdemes megismerkedni ezzel a nyújtás, mozgástípussal.

Otthoni praktikák izomláz ellen

Az izomláz nem elkerülhető, hozzátartozik a sportoláshoz. Ennek ellenére nem kötelező tőle szenvedni. Íme, pár praktika, melyek segítségével enyhíthetünk a fájdalmon.

Néhány fitness tévhit

A fitness fénykorát éljük, de más sportágak is népszerűek, a karantén kihozta az embereket kocogni a természetbe és többen elkezdtek otthon online edzeni, van azonban néhány tévhit, melyet azért jó tisztázni, ha valaki sportolni kezd.

Fájdalommentes edzés

Aki rendszeresen sportol, becsülettel edz, bizony szembesülhet gyakran a „problémával”, vagy inkább jelenséggel, hogy edzés után 1-2 nappal izomláz keletkezi, fáj itt-ott, nehézkes a lépcsőzés, ropognak az ízületek. Hogyan kerülhetőek el az edzés alatti - utáni sérülések, fájdalmak?

Természetes tippek izomláz ellen

Az izomláz egyrészt az edzés előtti bemelegítés hiányából, a túlságosan megterhelő edzésből ered. A fájdalmas izmokban ilyenkor tejsav-felhalmozódás, valamint mikrosérülések jönnek létre.

Pihenés nélkül nincs fejlődés – tíz szakértői tanács a tökéletes regenerációhoz

Baji Balázs, Cseh László, Jakabos Zsuzsanna, Gyurta Gergely, Kenderesi Tamás, Szatmári András, Barka Emese és még hosszasan sorolhatnánk azon olimpikonok és élsportolók neveit, akik már a Scitec Institute Sport- és Táplálkozástudományi Intézet támogatásával úgy étkeznek, hogy mindig kihozzák magukból a maximumot. A profi vagy amatőr sportolók számára emellett kiemelt fontosságú a megfelelő regeneráció is. Az Intézet szakértői ezért most tíz olyan fontos tudnivalót állítottak össze, amelyek figyelembevételével megfelelő ütemű és minőségű lehet a regeneráció. Ezek támogatják a hatékonyabb edzésmunkát, valamint a jobb versenyeredményeket.

Egyszerű módszer fittséged utánkövetésére

Minden ember életében eljön legalább egyszer az a pillanat – de legtöbbünk esetében ez a szám egynél nagyobb -, amikor elhatározza magát, hogy igen, rendszeresen fogok sportolni. Mégis sokszor túl gyorsan elengedjük a fonalat. Hogyan könnyíthetünk ezen?

Izomláz? Köszönöm, nem.

Biztosan többen is vagyunk a hajráegészségesek között, akik rendszeresen (vagy kvázi-rendszeresen) mozgunk. Van egy olyan apróság, ami nagyon sokat segíthet az izomláz megelőzésében.

Izomláz, szeretlek!

Aki gyakorolt már kitartó edzést, az tudja, hogy az izomláz rendszeres vendég és mellékhatás. Túl sok mindent nem lehet tenni ellene, tehát ideje összebarátkozni vele… Edzésnaplóm újabb fejezete következik.

Izom: mit tegyünk, ha fáj?

Mit tegyünk, ha úgy érezzük, túlerőltettük magunkat, a mozgás fájdalmat okoz? Az izomsérülés nem gyakori sérülési forma, éppen ezért különleges odafigyelést igényel.

Rendhagyó edzésnapló – sportolás a személyi edzővel

Kezdőként az edzőteremben – a helyzet kicsit vicces, de mégis jó élmény. Ez volt az első alkalom, hogy személyi edzővel sportolhattam, nem bántam meg. Ugyanezt csak bátortalanul mertem kijelenteni, amikor az izomláztól a lépcsőn is kihívás volt felmenni.

Rendhagyó edzésnapló - első nap az edzőteremben

Mi a helyzet, ha egy teljesen kezdő nő elkezd konditerembe járni? Nem, nem lesz hirtelen kerek a feneke, és nem fog azonnal mosolyogni, miközben tíz kilós kettlebellel guggol. De azért az élmény már csak a mozgás és változás miatt is felemelő.

Valóban gyógyít a hideg víz?

Sokan esküsznek pozitív hatásaira, másik túlértékeltnek tartják, felesleges tortúrának, ami ráadásul veszélyes is. Számba vesszük a jeges fürdő pro és kontra érveit.