Menü

Legjobb ételek memória fejlesztéséhez

Nem emlékezni a dolgokra rém idegesítő, és az érzés, hogy valaki nem teljesen ura az elméjének, elkeserítő és önbizalom-romboló is lehet. Azonban nem kell az ilyen esetekbe beletörődni, vagy előfordulásukat természetesnek venni, mert vannak módszerek, amik segíthetnek, hogy az agy ne kezelje annyira szellősen a dolgokat. Már mutatunk is néhány remek tippet feledékenység ellen.

Demencia – a szellemi frissesség romlása

Sokaknak ismerős sajnos az időskori emlékezőképesség elvesztése, amikor rokonunk, vagy a szomszéd furcsán viselkedik, nem tudja, hogy mit miért csinál, vagy miért ment el mondjuk a boltba, vagy hogyan került oda. A felsoroltak csak egy-egy darabja a tünetegyüttesnek.

Trükkök, amikkel a koncentrációdat erősítheted

Milyen sokan ismerjük azt, hogy bizonyos helyzetekben 10-15 percnél tovább nem tudunk valamire összpontosítani, de azt is, amikor beszél hozzánk valaki, mégsem halljuk a szavait, mert egészen máshol kalandoznak a gondolataink. Íme, néhány trükk, amivel segíthetünk magunknak, hogy könnyebben oda tudjuk figyelni a dolgainkra.

Most mit is akartam csinálni? Avagy: agytápláló ételek

Első körben talán furcsán hangzik, hogy az étkezésünkkel tehetünk a feledékenységünk ellen, pedig valóban megállapítható, hogy egyes tápanyagok hatására javul az agyi vérkeringés, a memória, a koncentrálóképességünk. A memória is befolyásolható az életmódunkkal, az elfogyasztott élelmiszereinkkel.

Az ADHD és az alvászavar összefügg

Az alvászavarok kulcsfontosságú szerepet játszanak az ADHD kialakulásában, állapították meg egy új kutatás során. A tanulmány kutatói összefüggésbe hozták a felboruló bioritmust a krónikus állapotok növekvő számával.

Tévhitek a demenciáról

A demencia kóros szellemi hanyatlást jelent, ez a folyamat leginkább az időskort érinti. Fontos azonban tisztázni a kórkép néhány meghatározó tényezőjét, illetve a betegséggel kapcsolatban keringő tévhiteket.