Menü

Csaló üzenetek – vigyázzunk!

Újabb pofátlan módszerrel próbálkoznak a csalók, csomagküldő szolgáltatók nevében küldenek üzenetet. A rendőrség kéri, ne dőljünk be ezeknek az SMS-nek.

Borravaló: adjunk vagy ne? Mennyi az annyi?

Étterem, futár, körmös, fodrász. Mai témánk a borravaló – illik adni? 10% Vagy 15% Mennyi az annyi és tényleg számottevő a havi fizetés mellé az odacsúsztatott borravaló?

Netes csalók – ismerjük fel őket!

Sajnos egyre több a netes csaló, akik gyakran szülőket vesznek célba – melyek azok a jelek, amelyekre figyeljünk. Legyünk éberek, ha gyanús üzenetet kapunk!

Utazási tippek, melyekkel megkönnyítjük az előkészületeket

Sokaknak jöhet jól a nyaralásuk, utazásuk megtervezésekor, vagy indulás előtt némi segítség, például egy jól összerakott utazási lista, mely segít abban, hogy semmi haszontalant ne cipeljünk, azonban a lényeges dolgok ne maradjanak otthon. Nézzük!

Boltkór – napjaink legnagyobb függősége?

Felárazás utáni leárazás, kettő fizet hármat vihet, kamu vásárlási kedvezmények. „Black Friday”: átverés, vagy kihagyhatatlan akciók?

Így növeld a biztonságod a cybertérben!

Online aktivitásunk növekedésével és a digitalizáció térhódításával egyre inkább nyitott könyv az életünk. Tíz másodpercenként éri hekker támadás számítógépeinket, nő a bankkártyás visszaélések és az adatlopások száma, a zsarolóvírusos támadások pedig még korántsem értek a csúcsra. Különösen a gyermekek vannak veszélyben, minden harmadik magyar fiatalnak volt már része internetes zaklatásban.

Az ünnepi szezon kiemelt időszak az online bűnözőknek

Idén az interneten elköltött összeg elérheti az 500 milliárd forintot is, amely egyre nagyobb kedvet hoz az internetes támadóknak. A karácsonyi szezonban sok hamis webáruház a pénzünkre pályázhat. Sőt, a karácsonyfa alá kerülő okoseszközök is komoly kockázatot hordoznak az adatainkra. Ne hagyjuk, hogy meghekkeljék a karácsonyt!