Menü

4 tuti könyv, ha angolul szeretnél olvasni

Egy idő után az ember hiába jár nyelvtanárhoz, úgy érzi, nem fejlődik. Ha éppen nem jut időnk a nyelvórákra, nyugodtan fordulhatunk a könyvek világa felé.

Shonda Rhimes: A Year of Yes

Ez a könyv egy személyes kedvencem, a Grace klinika (Grey’s anatomy) című sorozat szülőanyjától, aki egy évéről számol be, amelyben az addigi „nem” válaszok helyett igennel válaszolt olyan helyzetekben is, amelyekben előtte nem tette volna ezt. Az életében bekövetkezett változásokról olvashatunk ebben a könyvben. Aki csípi az amerikai angolt, az örömét fogja lelni benne.

Elizabeth Gilbert: Big Magic

Elizabeth Gilbert Ízek, imák, szerelmek című önéletrajzi ihletésű könyvével vált világhírűvé, s azóta karrierje még inkább felfelé ível. Ha az elvárások nélküli kreativitásról és önút keresésről szeretnénk angolul olvasni, ez a könyv szuper választás! Sőt, mivel már magyarul is elérhető, akár olvashatjuk párhuzamosan is, vagy egymás után.

A Flow Book: A Book That Takes Its Time

Ebből a könyvből mindent megtudhattok a ma oly divatos mindfulness hétköznapi alkalmazásáról. Aki imádja a színeket, a papírárut, az apró feladatokat, a könnyed pszichológiai cikkeket és az egyensúly megtalálásához vezető úton kóborol valahol, azoknak tiszta szívvel ajánlom ezt a csodás kép- és színvilággal megáldott könyvet!

Anuschka Rees: The Curated Closet

Kötelező darab minden ruhaimádónak, illetve azoknak, akik szeretik a praktikus, jól kombinálható öltözékeket. Ezt a könyvet nyugodtan tarthatjuk akár a reggeli kávéscsészénk mellett is, mert könnyed olvasmány, mégis szórakoztató, és közben egyszerű praktikákat is elsajátíthatunk annak érdekében, hogy ruhatárunk és a vásárlás többé ne legyen teher a vállunkon. Ugye Neked is van olyan darabod, amit megvettél, mert annyira tetszett, de még sosem volt rajtad?

Agatha Christie - Az Alibi

Az angol címmel megjelent Ordeal By Innocence Agatha Christie azonos című regényének legújabb minisorozatos feldolgozása. Az alkotás magyarul Az Alibi címet kapta, és alapvető témája az ártatlanság pszichológiája, valamint az ehhez való emberi viszony. Mindezt pedig már egy sokszor látott gazdag brit családon keresztül mutatja be a sorozat, jó néhány helyen modernizálva a történetet.

Eposzi bolygó foglalás – Dűne: Második rész

A Dűne: Második része máris az idei mozifilmek egyik legnagyobb, és legkomplexebb alkotása lett. Denis Villeneuve kultfilmet és eposzi nagyságú alkotást készített óriási uralkodó házakkal, galaktikus császárral, és egy kisebb sztárparádéval is. Frank Herbert regényéből nem könnyű jó sztorit csinálni, viszont a Dűne 2 olyan összetett nagyjátékfilm lett valamivel több, mint 2,5 órában amit mindenképp látni kell.

Reggae idők mozija

A nagyon várt Bob Marley: One Love -t azaz Jamaica és a reggae egyik kiemelt alakjának amerikai életrajzi filmjét nagyon bepromózták. A zene remek, a színész jól adja a főhőst, még ha kicsit jóképűbb is a kelleténél. A forgatásban bevonták a családot is. Remekmű született, vagy csak egy újabb zenei film a rajongóknak sablon elemekből és rengeteg klisével? Utánajártunk.

Út egy párkapcsolat mélyére és tovább

Justine Triet egy roppant érzékeny rendezőnő, akit a párkapcsolatok dinamikája érdekel, azon belül is az emberi ego empátiával való küzdelme. Fiatal életműve megkoronázást nyert az Arany Pálma-díjas, 5 Oscarra jelölt Egy zuhanás anatómiájával, ahol egy gyilkosság kivizsgálásán keresztül ismerhetjük meg egy író házaspár egykori közös életét. Remek színészek, pazar zene, rideg színek és fojtogató bírósági krimi hangulat. Lássuk a részleteket.

A periféria – Sorozatkritika

Lisa Joy és Jonathan Nolan viszonylag új sorozata, A periféria, William Gibson regényének alapjaira épül. A Periféria egy igazi keményvonalas sci-fi, rengeteg összetett történettel, csavarral. A sorozat világa egyszerre nyomasztó és izgalmas, a szereplői pedig emlékezetesek. A történet elejétől a végéig összetett, de a végére szinte minden összeáll.