Menü

Energiavámpírok kíméljenek

Volt egy ilyen film. Interjú a vámpírral. Ez jut eszembe némely ismerőssel folytatott beszélgetés után. Energiavámpíroknak hívjuk őket és konkrétan úgy érezzük magunkat távozáskor, mintha mázsás súlyokat raktak volna ránk.

Az energiavámpír fogalma nem ismeretlen fogalom, mindannyian ismerünk ilyen embereket, ők legendabeli rokonaikkal szemben azonban ők nem vérrel, hanem mások energiáival táplálkoznak. Azokat az embereket hívják így, akik a szervezetük működéséhez szükséges energia egy részét másoktól lopják el. Általában önértékelési problémával küzdenek és érzelmileg éretlenek.

Mennyire más olyan emberrel találkozni, aki maga a megtestesült jókedv, vagy nyugalom! Mindig mosolyog, feltölt, felemel, szórakoztat, pozitív élményekről mesél, jó humora van, akkor és annyit beszél, amennyit kell, ragyog az életkedvtől, s szinte repül az idő a társaságában! Mennyire máshogy érezzük magunkat egy ilyen találkozás után! Nagyon szeretem az ilyen embereket és rájöttem, hogy ha több ilyen barátommal ülök le kávézni, több ilyen kollégámmal beszélgetek ebédszünetben, több ilyen szülővel várakozom az iskola előtt, szinte feltöltekezem az energiáikkal és magam is vidámabban érkezem haza.

Az energiavámpírok pont az ellentéteik az energiabombáknak: panaszkodnak, rosszkedvűek, csak negatív dolgok történnek velük, folyton betegek, nincs pénzük, rengeteg a gondjuk, mindenen aggódnak, túlreagálják az apró dolgokat, felnagyítják a problémákat, nincsenek rendben a családi kapcsolataik, tönkrement a házasságuk, rossz a kapcsolatuk a kollégáikkal, szemét a főnökük, tiszteletlen a gyerekük és még sorolhatnánk.

Bármit mesélsz, ő nagyobbat mond, mindent jobban tud, folyton kijavít, saját kisebbségi érzését kompenzálja azzal, hogy a saját szintjére kényszerít másokat.

Egyetlen órányi beszélgetés alatt elmeséli az életét, részletesen panaszkodva, ránk zúdítva mindent. Mentségükre legyen mondva: a legtöbb energiavámpír nem szándékosan cselekszik így, gyakran észre sem veszi magát, ezért ne tekintsük őket ellenségnek, valójában ők is áldozatok. Hogyan menekülhetünk meg az ilyen emberektől, szituációktól? A legendabeli vámpírok ellen fokhagymát alkalmaztak, mi egyszerűen csak azt tehetjük, hogy elkerüljük az ilyen ismerőseinket. Méghozzá jó messzire. Udvariasan, (mert különben még kígyót – békát kiabálnak ránk) de határozottan le kell építeni az ilyen kapcsolatokat, megtartani a távolságot, különben megmérgeznek, és ha egy idő után rosszul érezzük magunkat, akkor elérték céljukat. Álljunk fel és köszönjünk el, nem kell átvennünk mások negatívumait. Nem kell szemetesládának lennünk. Természetesen, ha közeli barátainkról van szó, egyértelmű, hogy meghallgatjuk, segítjük őket, támaszaik vagyunk, ha nehéz helyzetbe kerülnek, őket nem hagyjuk faképnél, de az teljesen más helyzet, mint azoké az érzelmi zsarolóké, akik napi szinten szívják el az energiáinkat.

Azonban nem csak az a legfontosabb, hogy elkerüljük az ilyen embereket, hanem az is, hogy mi magunk se váljunk ilyenné, ne vegyük át a negatív energiákat, ha lenne is rá néha okunk, gondunk, bajunk, attól nem lesz jobb, ha mi is hosszú szemfogakat növesztünk.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

Mondj búcsút a megfelelési kényszernek!

A megfelelési kényszer egy olyan érzés, amikor valaki folyamatosan igyekszik megfelelni saját vagy mások elvárásainak. Ez lehet saját belső kényszer, társadalmi nyomás, munkahelyi elvárás. A megfelelési kényszer stresszt és szorongást okozhat. Ha Önök is azok közé tartoznak, akik szeretnének mindenkinek megfelelni, akkor érdemes elolvasniuk cikkünket.

A féltékenység okai és jelei

A féltékenység egyike a normális és alapvető érzelmeinknek, mégsem szeretjük beismerni, sőt, tagadjuk is. Pedig mindenki érzett már féltékenységet, akár a testvérével vagy szüleivel szemben, mégis a párkapcsolatokat képes a legnagyobb mértékben megmérgezni ez az érzelem. Miből fakadhat a féltékenység, melyek a kiváltó okok és hogyan tudunk megbirkózni vele?

Milyen betegségeket szedhetünk össze házi kedvenceinktől?

Több kutatás is bizonyítja és természetesen ezzel egyet is értek, hogy a háziállatok tartása jót tesz az egészségnek, az életmódunknak. Ha azonban nem figyelünk a higiéniára, akkor sajnos betegségeket is elkaphatunk a kis kedvenceinktől.