Menü

Diéta vagy fogyókúra?

A legtöbben – nők és férfiak egyaránt – arra vágynak, hogy tökéletes alakjuk legyen. Ne legyenek elhízva, megfelelő izomtömeg legyen rajtuk, és egészségesek legyenek. Ezekhez az eredményekhez pedig hosszú, nehéz, olykor fájdalmas út vezet, amelyet nem mindenki szeretne vállalni. Mindannyian a legegyszerűbb megoldást keressük, amellyel gyorsan fogyhatunk, gyorsan erősödhetünk, nem kell túlzottan megerőltetni magunkat, és mindemellett tartós lesz az eredmény. Nos, ilyen nem létezik, sokan mégis a gyors megoldáshoz folyamodnak, miszerint minél kevesebbet eszünk, annál kevésbé hízunk. Csakhogy ez egyáltalán nem célra vezető!

A koplalás nem számít sem diétának, sem fogyókúrának, és hosszú távon semmiféle haszna sincs. Izomzatot épít le, felborítja a szervezet belső egyensúlyát, nehezíti a súly megtartását, ingerültté és stresszessé tesz. A szervezet a gyors fogyás ellen ,védekező mechanizmust létesít, ha rövid időn belül nagymértékű zsírbontás történik, előbb-utóbb a folyamat egyre lassabbá válik, a zsír visszaépítése ,pedig egyre gyorsabban. Ezért a rohamfogyás később rohamos hízáshoz vezethet.

A fogyókúra, bizonyos szabályok betartása mellett történik. Nem az evés elkerülése a fontos benne, hanem a megevett mennyiség csökkentése, az ételek alapos megválogatása, és egy adott táplálkozási rendszer felépítése. A hiba benne az, hogy általában tévhiteken alapszik a legtöbb ilyen rendszer. A szénhidrát-fogyasztás drasztikus lecsökkentése, a zsír száműzése, méregtelenítő kúrák beiktatása mind olyan dolgok, amelyek többet ártanak, mint használnak.

A diétát, ezzel szemben, nemcsak a fogyni vágyó emberek tartják. Léteznek olyan diéták, amelyek csak egy-egy anyagot nélkülöznek (pl. laktóz), ezek általában valamilyen ételallergia miatt kerülnek betartásra. De, az is diétát folytat, aki a jó alakra törekszik, helyesen. Meghatározott ételeket eszik, meghatározott mennyiségben, odafigyelve arra, hogy ne száműzze a szénhidrátot és a zsírt sem étrendjéből, vagy vegetáriánusok esetében figyel a fehérje másféle bevitelére. A diéta elkezdéséhez mindenképpen egyeztess orvosoddal, vagy egy dietetikussal, aki pontos útmutatást tud nyújtani számodra. Ha pedig a diéta elkezdését súlyvesztés céljából fontolgatod, ne feledkezz meg arról, hogy egyik diéta sem ér semmit, ha nem társul mellé mozgás, vagy ha túlzásba viszik. Az egészség ,ilyenkor is az első!

/Szerző: Varga Ágnes Kata/

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

A kígyóuborka meglepő hatásai

A kígyóuborka amellett, hogy sokoldalúan felhasználható a konyhában, a szervezetre is számos jótékony hatással bír, ami messze túlmutat a szem alatti karikák eltüntetésében.

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mézbogyó - ültesd, csodáld, termeszd, használd fel

Szeretjük a környezetünkben a bokrokat, amik szép zöldek, de ha még termést is hoznak, ami még ehető is, egészséges is és finom is, akkor az csak egy aduász lehet. Ismerd meg a mézbogyót!

Gyógynövények emésztési problémákra

Immunsejtjeink 80%-a a belekben található, a bélrendszer tehát egy nagyon érzékeny, intelligens szervünk, ami egész testünk működéséért felelős.Az emésztési problémák is fontos jelzések, melyek mutatják, hogy valami nincs rendben a szervezetünkben. Ezek a gondok több-kevesebb rendszerességgel mindenkinél felbukkannak enyhébb vagy súlyosabb formában.