Menü

3 ok, amiért vállfájdalom alakulhat ki

A vállfájdalom jelentkezhet hirtelen, vagy kialakulhat fokozatosan, egyre erősödve az évek során is. A kezelésében mindenképpen kulcsfontosságú, hogy feltárd, mi okozza a panaszokat, mert csakis így szüntethető meg tartósan a váll fájdalma.

A vállfájdalom oka degeneratív eredetű is lehet

A gerinc csigolyáinak elmozdulásával a gerinc körüli izmok megfeszülnek, állandó gyulladásban lehetnek, ami nem csak a háton okozhat problémát, kisugározhat közeli területekre, így a vállfájdalom oka is lehet a degeneratív elváltozás. A vállfájdalom kezelésében ilyenkor mindig kulcsfontosságú a megfelelő gyógytorna, ami az egész testre hat, nem csak a váll panaszait kezeli, hanem segít visszaállítani a helyes testtartást, megerősíti az izmokat és megszünteti az állandó feszülést, fájdalmakat. Ha a váll mellett a nyaki területeken is fájdalmat észlelsz, akkor jó okkal gyanakodhatsz arra, hogy a helytelen testtartás okozhatja a panaszaidat. Ha odafigyelsz a tartásodra, azülőmunka mellett is egyenesen ülsz, nem húzod fel a vállaidat és gyakran mozgatod át magadat, mégis jelentkezik a vállfájdalom, akkor érdemes még átgondolni, hogy nem a rossz alvási pozíció tehető-e felelőssé. Lehet, hogy egy jobb minőségű matrac vagy egy alvásstílusodnak jobban megfelelő párna is segít a fájdalom enyhítésében.

Betegségek a vállfájdalom mögött

A vállfájdalom oka a helytelen testtartás vagy az irodai munka mellett olyan betegség is lehet, amelynek kezeléséhez mindenképpen orvosi segítségre, szakember bevonására van szükséged. Az izomszövet gyulladásai, reumatológiai és ortopédiai panaszok is okozhatják a vállfájdalmat, de akár neurológiai probléma is állhat a háttérben. Ezért is nagyon fontos, hogy ne próbáld összeszorított fogakkal tűrni a fájdalmat, vagy azt várni, hogy a vállfájdalom magától megszűnik. Járj utána, hogy nem áll-e valamilyen betegség a háttérben, és ha igen, kezeltesd, hiszen ebben az esetben a vállfájdalom csak egy kezdeti tünet, és később akár sokkal súlyosabb panaszokkal is szemben találhatja magát a beteg, ha nem sikerül feltárni a vállfájdalom okait.

Lelki okok a vállfájdalom mögött?

Míg a vállfájdalom jelentkezése esetén elsősorban mindig fontos, hogy kizárd a degeneratív okokat, betegségeket, legalább ennyire fontos, hogy önvizsgálatot tarts, és észrevedd, ha a vállfájdalom lelki eredetű. A stressz például tipikusan okozhatja a váll izmainak merevségét, csomóit, amelyek állandó fájdalomhoz, a mozgás beszűküléséhez vezethetnek, de vállfájdalom jelentkezhet akkor is, ha valaki úgy érzi, régóta súlyos terhet cipel a vállain. A stresszes élethelyzetek, a lelki panaszok nem ritkán fizikai fájdalom formájában is megnyilvánulnak, főleg, ha egyébként megpróbálsz nem foglalkozni velük. A gyógytorna, a relaxáció és a stresszmentesítés ilyenkor segíthet, bár a lelki okok esetén sokszor a vállfájdalom valódi okának megtalálása, felismerése és beismerése a legnehezebb feladat.

Forrás: bien.hu

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.