Menü

Mosolyogj a világra!

Ha éppen sétálni indulunk a városba, vagy buszon, vonaton, villamoson utazunk és egy percre körbenézünk, akkor szinte csak komor arcokat láthatunk. Mindenhol ideges és feszült emberek végzik a mindennapi teendőiket és csak olykor-olykor találjuk szembe magunkat egy-egy mosollyal.

Az emberek nem figyelnek egymásra, sőt arra törekednek, hogy minél jobban kizárják a külvilágot. Erre az is bizonyíték, hogy fülhallgatóval a fülükben, hangosan zenét hallgatva közlekednek. Mindamellet, hogy nem figyelnek az embertársaikra, ez még balesetveszélyes is, hiszen nem hallják az éppen közeledő járműveket.

Azt is meg kell említeni, hogy a gépjárművezetők sem kivételek mindezek alól, hiszen türelmüket elvesztve, egymásra ordibálnak és mutogatnak. De természetesen még oldalakon keresztül lehetne tárgyalni, hogy mikor és hol találkozunk szomorú emberekkel, de ha egy kicsit nyitottszemmel járunk, akkor minden nap szembe jöhet velünk egy ilyen szituáció. De helyette inkább...

Mire jó egy mosoly?

A testünk fizikai állapotára hatással van a lelki világunk. Ezt számos kutatás is bizonyítja. Hangulatjavító, és számos pozitív folyamatot beindít a szervezetünkben, amiről mi nem is tudunk. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a mosoly gyorsabban terjed bármelyik betegségnél! Ragályos, hiszen ha valakire rámosolygunk, az szinte biztos, hogy visszamosolyog majd ránk.

A fentebb említett példákra gondolva, stresszes helyzeteinken akár egyetlenegy mosollyal könnyíteni tudnánk, hiszen a nevetésnek és a mosolynak stresszoldó hatása van. A Kansasi Egyetem kutatói azt is bebizonyították, hogy ha magunkra erőltetünk egy mosolyt, akkor már többet tettünk magunkért, mintha befordulnánk, és szomorú arccal járkálnánk. Hiszen ha erőltetve is, de megnyugtatjuk a szívünket és könnyebben feloldódunk.

Semmi sem gyógyít úgy, mint a mosoly és a nevetés. Ha könnyedebb lélekkel éljük a világot, azt mutatja: szívünk a helyén van.
Douglas Pagels

Egy mosoly nem kerül semmibe, mégis hatalmas ajándék. Mosolygás közben átjárja az embereket a boldogság, nyugalom és meghittség. Ez olyan emberekre is igaz, akik egyáltalán nem ismerik egymást, de egy viszonzott mosollyal olyan kötelék jön létre köztük, ami különlegessé teszi őket.

Szinte lehetetlen úgy mosolyogni, hogy ne legyünk boldogabbak tőle!

Felnőtté válásunkkal a mosolygást is elfelejtjük?

Ez egy velünk született képesség, amely a halálunkig elkísér minket. A gyermeki mosolyt még őszintének, szívből jövőnek, elragadónak tartják. Ha egy kisbaba rámosolyog az édesanyjára, akkor az gyógyító hatással lehet az anyukára. Hiszen akinek gyermeke van, az tudja, hogy gyermekünk mosolya minden gondot feledtet!

Felnőtté válásunkkal eltűnnek azok a gondatlan kacarászások, amelyek előtte voltak. Pedig egy mosoly jégszíveket olvaszthat fel, illetve szebbé, egészségesebbé, vonzóbbá tesz bennünket. Figyeljünk hát oda az embertársainkra, járjunk nyitott szemmel, és legyünk mi azok, akik elindítják a mosolyáradatot! Mosolyogjunk egymásra!

Cikk és fotó: Kohajda Wentholin Loretta

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.