Menü

A túl izmos lányok legendája

Sok nőt az tart vissza az edzőteremtől, hogy nem akarnak túl izmosak lenni. Azt hiszik, az olyan egyszerű, csak mert Rubint Réka és még néhány edző kidolgozott izomzattal rendelkezik. Pedig ettől nem kellene tartani…

Aki próbálta már legalább néhány hónapig a súlyzós edzéseket, az elmondhatja: a félelem alaptalan. Ha akarnánk, sem olyan egyszerű „kiizmosodni”. Lehet, hogy sok helyen láthatjuk a fittness modelleket, amint tónusos izomzatuk kirajzolódik a fényképeken. De ne higgyük, hogy csak lemegyünk a terembe hetente 2-3 alkalommal, és máris ránk robbannak az izmok, amiket nem szeretnénk...


Egy izmos fittness modell: nem kell aggódnunk, hogy könnyű hasonlítani rá

Érthető, hogy nem mindenkinek tetszik az izmosra dolgozott test, hiszen emberek vagyunk, tehát sokfélék, különböző ízléssel. De mielőtt ez tartana minket vissza a konditeremből, jusson eszünkbe: mindazt elérni, amit az ilyen hölgyeken láthatunk, általában több év edzés és szigorú diéta! A hétköznapi embernek nem kell ettől tartania.

A haladóbb sportolók mind tudják, hogy nincsenek csodák: feszesebb testet nem 1-2 hónap alatt lehet összehozni. Fél év – egy év is lehet, mire igazán észrevehető az eredmény. Aki pedig nem tud, nem akar heti 4-6 alkalommal edzeni, valamint komolyan betartott étrendet követni, ott az eredmény lassabb és kevésbé látványos.

Edzeni és konditerembe járni, súlyzókat használni mégis megéri: testünk nem lesz túl izmos, de feszesebbé, tónusosabbá és fiatalabbá-fiatalosabbá válik. Mindez nem azt jelenti, hogy lemondunk a kardió jellegű sportokról és az egyéb mozgásformákról. Aki terembe jár és komolyan veszi, az biztos, hogy kardiózik is mellette. De legjobb, ha kiegészíti másfajta mozgásformákkal is az edzését, például jógával.

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.

Exorexia (kóros sportolás) tünetei és kezelése

Az exorexia súlyos edzésmániát, kóros edzést, egyfajta függőséget jelent. Érintettjei testsúlyukat és alakjukat akarják teljesen kontrollálni, amihez edzéseik számát egyre csak emelik, annak elmaradásakor feszültek és indulatosak lesznek. Olyan szenvedélybetegségről van tehát szó, amelynél az eredetileg egészségesnek induló mozgás válik betegessé, kényszeressé.