Menü

Őszi étkezési tippek

A hideg időszakban sok mindent megteszünk immunrendszerünk erősítése érdekében, de arra vajon odafigyelünk, hogy olyan ételeket és italokat fogyasszunk, melyek hozzájárulnak szervezetünk immunvédelméhez? Ha igyekszünk szezonálisan étkezni, akkor máris sokat tettünk egészségünk megőrzése érdekében, hiszen így juthatunk friss, vitaminokkal és ásványi anyagokkal teli ételekhez. No de mit is együnk és igyunk ennek érdekében? Segítünk!

Minden évszaknak, sőt minden hónapnak megvannak a szezonális ételei. Ezek alapján összeállítottunk egy javaslati listát, hogy mit érdemes októberben enni és inni.

Ezzel főzz: csemege kukorica, főzőtök, karalábé, karfiol, kelkáposzta, krumpli, lilahagyma, padlizsán, sárgarépa, sütőtök, spenót, vöröshagyma, zellergumó, zöldbab, zöldborsó

Ezt edd savanyúságnak: cékla, édeskáposzta, fejes saláta, jégsaláta, lilakáposzta

Gyümölcsözz velük: alma, dió, körte, szilva, szőlő

Szendvicshez: uborka, újhagyma, paradicsom, zöldpaprika

Ezt idd: csipkebogyó tea frissen szedett csipkebogyóból

Kevesen tudják, hogy a környezetvédelmi szempontok is a szezonális étkezést támogatják. Ily módon ugyanis nincs szükség tartósításra (aminek a legtöbb formája ráadásul egészségtelen is), ha pedig helyben, frissen szedett ételeket eszünk, akkor a szállításból fakadó környezeti terhelés is csökken, nem is beszélve a csomagolási hulladékokról, valamint az energiáról, ami szükséges ahhoz, hogy későbbre tároljuk az élelmiszereket. Az idényszerűen, azonnal fogyasztott alapanyagokat nem kell becsomagolni, és főleg nem hosszú ideig hűteni, fagyasztani.

A szem védelmét szolgáló vitaminok

A mindennapok során számos tényező veszélyeztetheti szemeink egészségét, így a száraz, meleg levegő, a dohányfüst, a huzat és a képernyő előtti munkavégzés, sőt a stressz is. Az ártalmas külső hatásokkal szemben sokat tehetünk, ha odafigyelünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra. Melyek azok a vitaminok, nyomelemek, amelyek szemünk egészsége szempontjából nélkülözhetetlenek?

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!

A homoktövis fogyasztásának lehetőségei

A homoktövis névvel sokfelé találkozhatunk, nem csak gyógynövényként emlegetve, hanem ételek és italok alapanyagaként, de nézzük, hogy a belőle készült dolgokat mire használhatjuk.

A torma nem csak húsvétkor hasznos

A hazai tormafogyasztás nagyrészt az ünnepekhez kötődik: húsvétkor és karácsonykor kuriózumként kerül a torma az asztalra, de kevesen fogyasztják azt rendszeresen. Holott tormát, valamint a belőle készült krémet az év szinte minden időszakában kapni a boltokban. Valamint ezerszínű felhasználása mellett, számos pozitív hatása is van, amely miatt érdemes időközönként fogyasztani

Húsvét gyomorrontás nélkül

Ünnepek, alkalmak, családi evészete előtt érdemes végig gondolni, hogy mit tegyünk azért, hogy emésztési panaszok nélkül élvezhessük a finomságokat. Húsvét emésztési panaszok nélkül!