Menü

Áttörés a cukorbetegség kutatásában

RÖVID HÍREK

Fontos kutatási eredményt jelentettek be az 1-es típusú cukorbetegség kialakulásával kapcsolatban.

Az 1-es típusú cukorbetegség, amely a cukorbetegségek 10 százaléka, az esetek nagy részében gyerekkorban, vagy fiatal felnőtt korban alakul ki. Ez egy autoimmun betegség, ami azt jelenti, hogy az emberi szervezet immunrendszere okozza. Az immunrendszer meghatározott sejtjei öt fontos területet támadnak, korábbi kutatások négyet derítettek fel, ám az ötödik megtalálásán évtizedekig hiába dolgoztak a szakemberek.

Eddig... a Lincoln Egyetem kutatói ugyanis most helyére rakták a kirakós utolsó darabját. A legújabb eredmény nagyban hozzájárulhat a betegek kezelésének hatékonyságában.

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?