Menü

Nem biztos, hogy le tudod mozogni, amit megeszel…

Jellemző sokakra, akik sportolnak, hogy azt hiszik: bármennyit ehetnek, hiszen majd lemozogják azt. Csakhogy mindez nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk! A kalóriák testmozgással való kompenzálása igen lassú folyamat. Az igaz, hogy mindez nem mérhető ennyire egyszerűen. A sportolás ugyanis javítja az anyagcserét, és ezáltal is segíti a testsúly csökkentését, vagy a súlyunk megtartását. Ennek ellenére nem szabad elfeledkezni róla, hogy a mozgás csupán 30%-os arányban felelős a testsúlyunkért, a nagyobb részt, 70%-ot viszont a táplálkozásunk adja.

Na de nézzük a tényeket: mennyi testmozgás szükséges ahhoz, hogy lemozogjunk bizonyos ételeket? Az ausztráliai Penthouse összegyűjtötte, mennyit kell futnunk ahhoz, hogy az elfogyasztott finomságokkal bevitt kalóriákat elégessük. Az alábbi megdöbbentő eredmények születtek:

  • Egy szelet Snickers csokoládé – 3,66 km
  • Egy adag tortilla szósszal, hússal, zöldségekkel – 11,99 km
  • Egy 0,33-as Coca Cola (tehát gyakorlatilag egy pohár) – 1,87 km
  • Egy közepes adag McDonalds-os sült krumpli – 5,97 km
  • Egy db szintén Mekis sajtburger – 4,05 km
  • Egy feketekávé vélhetően cukorral – 0,42 km
  • Egy szelet Mars csoki – 3,34 km
  • Mindössze két darab Ferrero Rocher csokigolyó 2,21 km
  • Egy csomag chips (kb. 77 g-os, ízesített) – 10,47 km

Igencsak megdöbbentőek ezek az adatok. Lehet, hogy máskor jobban meggondoljuk, hogy bekapunk-e két darabocska finom csokigolyót desszertként? Vagy hogy majszolunk-e chipset tévénézés közben? Tény és való, hogy sajnálatos módon egy zacskó chips a normál napi kalóriamennyiség egynegyedét teszi ki. Csakhogy ebben nincs rost, vitamin, és egyéb, a szervezet számára fontos tápanyagok. Úgy is mondhatnánk, hogy az egészségtelen táplálkozás nem más, mint kalórialuxus.

Amit a só fogyasztásáról tudni kell

Nagyon felkapott téma az egészséges táplálkozás terén a kevesebb só fogyasztása, de azért nem jó átesni a ló túloldalára. Sóra szüksége van a szervezetnek, de nem mindegy mennyire és milyenre.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

A szem védelmét szolgáló vitaminok

A mindennapok során számos tényező veszélyeztetheti szemeink egészségét, így a száraz, meleg levegő, a dohányfüst, a huzat és a képernyő előtti munkavégzés, sőt a stressz is. Az ártalmas külső hatásokkal szemben sokat tehetünk, ha odafigyelünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra. Melyek azok a vitaminok, nyomelemek, amelyek szemünk egészsége szempontjából nélkülözhetetlenek?