Menü

Kockázatos gyerekvitaminok

Melyik szülő ne akarná megóvni a gyermekét a téli betegségektől, az óvodákban, iskolákban és az egyéb környezetünkben található vírusoktól és baktériumoktól? A gyümölcsök és a megfelelően réteges öltözködés mellett nem hiába érezzük úgy, hogy szükség van a vitaminpótlásra. A gyerekek azonban nem arról híresek, hogy szeretik bevenni a különböző tablettákat, vagy vitaminitalokat, ezért a gyártók igyekeznek kielégíteni a speciális igényeket.

Így kerültek a polcokra a gumicukor formát öltő gyerekvitaminok, vagy az egyéb, aranyos kisállatos köpenyben megbújó kicsiknek szánt vitaminkészítmények. Érdekes információ, hogy a felmérések szerint míg a legtöbb szülő nem szívesen ad gumicukorkát a gyerekének, addig a gyógyszergyártókban teljesen megbíznak (mondván, hogy a gyerekeknek biztos csakis egészséges készítményeket forgalmaznak), és a gumicukor formába öntött vitaminnal szemben már nincs ellenvetésük. Vajon igazuk lehet…?

Sajnos azt kell mondanunk, hogy nem minden esetben. Jó néhány vitaminkészítmény olyan összetevőket tartalmaz, amit az egészségtudatos szülők nem szívesen adnának a csemetéiknek. Csakhogy nem könnyű eligazodni a különböző összetevők között. A listát olvasgatva mindegyik vitaminban lévő anyag hasonlóan idegennek hangozhat.

Mit tehetünk akkor? Nem elég egyszerűen megbízható gyártót választani, a biztonság kedvéért inkább ellenőrizzük le egyenként a megvásárolni kívánt készítmények tartalmát! Mi más lenne ebben a segítségünkre, mint az internet… Nem is tehetünk mást, mert szakértelem hiányában nehéz megmondani, hogy az adott összetevő valóban egy egészséges tápanyag-e, vagy csak egy olyan adalékanyag, ami a készítményt megfelelő íz- és formavilágba öltözteti a gyermekek számára.

A kígyóuborka meglepő hatásai

A kígyóuborka amellett, hogy sokoldalúan felhasználható a konyhában, a szervezetre is számos jótékony hatással bír, ami messze túlmutat a szem alatti karikák eltüntetésében.

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mézbogyó - ültesd, csodáld, termeszd, használd fel

Szeretjük a környezetünkben a bokrokat, amik szép zöldek, de ha még termést is hoznak, ami még ehető is, egészséges is és finom is, akkor az csak egy aduász lehet. Ismerd meg a mézbogyót!

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Gyógynövények emésztési problémákra

Immunsejtjeink 80%-a a belekben található, a bélrendszer tehát egy nagyon érzékeny, intelligens szervünk, ami egész testünk működéséért felelős.Az emésztési problémák is fontos jelzések, melyek mutatják, hogy valami nincs rendben a szervezetünkben. Ezek a gondok több-kevesebb rendszerességgel mindenkinél felbukkannak enyhébb vagy súlyosabb formában.