Menü

Az okostelefon és én

Nehéz nem észrevenni, hogy mára az okostelefonok milyen fontos részévé váltak életünknek. Velük alszunk, velük kelünk, szinte szó szerint. Vajon túlzás-e azt állítani, hogy telefonjaink családtaggá váltak?

Nyilván sokféle módon hatással van életünkre az okostelefonok használata, kezdve azzal, hogy állandó részvételt nyújt a világhálón, ezáltal folyamatosan kapcsolatban vagyunk másokkal.

Gyakorlatilag a „sose vagyunk egyedül” állapot biztonságát kínálja, de ez az „érzet” elég felületes és becsapós, ráadásul elveszi életünkből az egyedüllét termékeny pillanatait.

Nyilván vannak előnyei és hátrányai is az okostelefonok használatának, egy bizonyos, mára jóval nagyobb hatást gyakorolnak életünkre, mint ahogy gondolnánk. Az okostelefonok használata hatással van életünk több szegmensére is, a gyerekneveléstől kezdve, kapcsolatainkon át sok mindenre. A legújabb kutatások szerint pedig olyannyira szerves részévé vált életünknek, hogy kijelenthető az okostelefon az én kiterjesztéseként is funkcionál.

Utóbbi állítást olyan kísérlettel bizonyították, melyben a résztvevők azokban a helyzetekben, mikor okostelefonjaik nélkül kényszerültek feladatmegoldásra, szeparációs szorongás tüneteit produkálták. Amikor a kísérlet során a résztvevők gátolva voltak, hogy fogadják hívásaikat a telefonjaikon, pulzusuk és vérnyomásuk megemelkedett, és romlott a teljesítményük is. A szakemberek a tünetek alapján a kortünetet „iPhone-szeparációs szorongásnak” nevezték el, mely tünetegyüttes megléte egyértelműen jelzi az okostelefonok kitüntetett szerepét életünkben.

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

Mondj búcsút a megfelelési kényszernek!

A megfelelési kényszer egy olyan érzés, amikor valaki folyamatosan igyekszik megfelelni saját vagy mások elvárásainak. Ez lehet saját belső kényszer, társadalmi nyomás, munkahelyi elvárás. A megfelelési kényszer stresszt és szorongást okozhat. Ha Önök is azok közé tartoznak, akik szeretnének mindenkinek megfelelni, akkor érdemes elolvasniuk cikkünket.

A féltékenység okai és jelei

A féltékenység egyike a normális és alapvető érzelmeinknek, mégsem szeretjük beismerni, sőt, tagadjuk is. Pedig mindenki érzett már féltékenységet, akár a testvérével vagy szüleivel szemben, mégis a párkapcsolatokat képes a legnagyobb mértékben megmérgezni ez az érzelem. Miből fakadhat a féltékenység, melyek a kiváltó okok és hogyan tudunk megbirkózni vele?

8 különleges és elragadó húsvéti tradíció a világ különböző tájairól

Itthon a locsolkodás, rokonlátogatás, családi körben elfogyasztott finom ételek és természetesen a tojásfestés. Ezek mindenki számára jól ismert húsvéti tradíciók, azonban más nemzeteknél eltérő szokások uralkodnak, ismerjük meg ezeket is!