Menü

Ezt próbáld ki! - golf

Gazdagok sportja – vágják rá a legtöbben a golfra, pedig ez nem volt mindig igaz és manapság sem mindig az. A jövőben pedig szeretnék még szélesebb rétegek számára elérhetővé tenni a népszerű mozgásfajtát.

A golf hagyományai óriásiak. A játék eredete egészen a 15. századig vezethető vissza, a helyszín Skócia. Érdekesség, hogy akkoriban és a következő két évszázadban több helyen, Angliában, Skóciában és Amerikában is megtiltották az űzését.

A 18. században elkezdtek megalakulni a hivatalos golfklubok és ezzel párhuzamosan lefektették a játék szabályait. A sportág népszerűsége folyamatosan nőtt, az eszközök pedig fejlődtek. A golf olimpiai sportág lett, már 1900-ban ott volt a programban, négy évvel később is, aztán hosszú időre kikerült az ötkarikás játékok listájáról. A száműzetésnek azonban vége, a 2016-os riói olimpián a golf ismét szerepelhet.

Magyarországra a 20. század legelején jutott el a játék, nem sokkal később megrendezték az első hazai versenyt és a honi „profi” golfozók egyre jobbak lettek. A második világháborút követően a magyar golf voltaképpen megszűnt létezni, csak 1990-es és 2000-es években éledt újjá, pályák nyitásával, viadalok, bajnokságok szervezésével. Nálunk is egyre több fiatal próbálja ki a sportágat.

A játék célja nem bonyolult (minél kevesebb ütéssel kell eljuttatnunk labdánkat a pálya végén található lyukba), a végrehajtása, menete és olykor a szabályai már annál inkább annak tűnhetnek. A speciális mozgássor megtanulása sem egyszerű feladat. A golf a mozgás, a koncentráció és a taktika mellett a szabad levegőn tartózkodás szempontjából is igen hasznos időtöltés.

A golf sokáig a tehetősek sportja volt, manapság azonban a pályák számának emelkedésével elérhető közelségbe került a kisebb pénztárcájúak számára is.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan legyünk sikeresek egy rapid randin?

Jelentkeztem egy rapid randira, de mi a jó isten ez az egész? Hogy kell egy ilyen helyen beszélgetni, viselkedni? Sikeres szeretnél lenni az este alatt, de nem tudod, hogy hogyan kezdj hozzá majd a beszélgetésekhez. Értelemszerűen mindenki pozitív visszajelzéseket szeretne kapni. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy milyen formában és milyen kérdésekkel érdemes egy ilyen estére felkészülni.

Lélekerősítő technikák

Van, hogy minden összejön: szerelmi csalódás, fejmosás a főnöktől, apró baleset, betegség, balul sikerült ötlet, oktalan felszólító levél. Mindenkinek vannak jobb és rosszabb periódusai az életben. Van, aki könnyen túlteszi magát a problémákon, másnak meg gombóc nő a torkában és összeszorul a gyomra, és a legszívesebben meglapulna, elbújna a főnök, a kollégák, a család elől.

Hidegterápia, a fagyos egészség

Te hogyan bírod a hideget? Na, és a hideg zuhanyt? Na, és ha azt mondom, hogy sokkold a tested fagyos hideggel? Pedig kimondottan jó hatással lehet az egészségünkre. Íme a tudnivalók.

Hogyan vásároljunk tudatosan?

Különböző marketingfogásokkal, reklámokkal és akciókkal irányítanak bennünket vásárlás közben, akár a termék új és tetszetős csomagolásával, akár azzal, hogy melyik polcra tették, akár esetleges akciókkal, így, ha nem követjük szigorúan a listánkat, bizony könnyen elcsábulhatunk és a végeredmény: a tervezett vásárlási összeg sokszorosa a pénztárnál.

Kik azok a digitális nomádok?

A digitális nomád, mint életforma már a 2000-es évek elején megjelent, de a számuk a Covid–19-járvány idején kezdett igazán megnövekedni, amikor sok munkahely bezárta a kapuit.