Menü

Vesekő ellen kiváló gyógynövény a festőbuzér

Manapság már kevesen ismerik a festőbuzért, pedig igen kiváló gyógynövény. Régebben textil- és kozmetikai festékként használták, utóbbi funkciójában manapság újra aranykorát éli. Kiváló a vesekő kialakulásának megelőzésére, de sok egyéb pozitív hatása is ismert.

A festőbuzér, vagy más nevein festőfű, pirosítófű a Földközi-tenger vidékéről származik, de gyökerének kiváló színezőanyaga révén hazánkban is termesztették. Gyógynövényként is használatos, mivel a belőle készült főzet, tinktúra vagy a gyökeréből készült por kiváló a vese- és epekőképződés megelőzésére. Por formájában ostyába sütik, vagy kapszulába teszik.

Abban az esetben is használják kiegészítő kezelésként, ha a kő már kialakult, hogy ne növekedjen tovább, vagy ha még kisebb, akkor könnyebben távozzon a szervezetből. Mivel görcsoldó hatása is van, ezért különösen kedvelt természetgyógyászati kezelés vese- és epekőbántalmak, vagy hajlam esetén. Mivel kiváló festékanyag, a vizeletet is elszínezi a kezelés ideje alatt. Mindez elsőre ijesztő lehet, hiszen piros színe miatt véres vizeletre asszociálhatunk. Ettől azonban nem kell megijedni, teljesen természetes és semmiféle problémát nem okoz, a festőbuzér 100%-ban természetes színezék. Alkalmas még a magas vérnyomás orvoslására, továbbá az immunrendszer gyógyítására: érdekesség, hogy az őssejtrendszerre kiváló hatással van.

Dédnagyanyáink korában még teljesen természetes és alapvető volt a vesekő festőbuzérral való kezelése, sajnálatos módon ezt mára elfelejtették. Bányásszuk elő újra a természet gyógyszertárát! A kőképződésre való hajlam esetén rendszeresítsük megelőző kezelésként. Ez a növény otthon is termeszthető, tavasszal kell elvetni, és csak az első időszakban igényel odafigyelést  - később elsűrűsödik a talajon, és akkor már nincs szüksége különösebb gondozásra. Ennek az évelő növénynek apró sárga virágai meg fognak örvendeztetni minket nyár elején és közepén. 

Fotó:
pixabay.com

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!