Menü

Manipulált megelőzés

Egészségünk megőrzésének kiemelkedően fontos eleme a megelőzés, amit ma már minden betegség esetén hangsúlyoznak, ám így ez is kiváló manipulációs eszközzé vált a gyógyszeripar kezében.

Mivel a gyógyszeripar lételeme a gyógyszerfogyasztás állandó serkentése, különböző módszereket vet be annak érdekében, hogy minél több embert gyógyszerszedésre motiváljon. Köztudott hogy a beteg emberek milyen fogékonyak, bármely gyógyulást ígérő megoldás iránt, főleg akkor, ha az ráadásul egyszerű és gyors módszernek tűnik, mint például egy pirula beszedése. Igen, egy beteg ember kiszolgáltatottabb, és könnyebben manipulálható, de ahogy egyre tudatosabbá válik a lakosság e téren, úgy igyekszik a gyógyszeripar is egyre több célcsoportot generálni. Mivel egy átlagos társadalomban a beteg emberek száma jóval alatta marad az egészséges polgárok számának, így adott a feladvány, hogyan lehet elérni a beteg embereken kívül az egészségeseket is, betegségtudatot keltve bennük és gyógyszerszedésre ösztönözni őket.

A feladvány kulcsszava pedig a megelőzés, mely normál esetben egy fontos része a tudatos életmódnak, de kicsit kifordítva a lényegét, ugyanúgy gyógyszerszedésre sarkallhat. Megelőzés címszó alatt ugyanis a gyógyszeripar már előre betegségtudatot kelt, az egészséges emberek felé is kiterjeszti a karját, a jövőbeli szenvedések elkerülése érdekében pedig számos gyógyszert kínál megelőzésképpen.

A folyamat persze ennél jóval szövevényesebb, és hétköznapi emberként nem is igazán láthatunk bele, de azért érdemes felfigyelnünk arra, hogy lassan az egész fizetőképes lakosság gyógyszert szed. Szedjük lelki bajainkra, mert nem tudjuk kezelni érzelmeinket, szedjük, ha boldogtalan az életünk, szedjük, hogy jól nézzünk ki, szedjük megelőzésképpen, akkor is, ha még nincsen panaszunk, és szedjük persze akkor is, amikor betegek vagyunk, akkor aztán főleg.

Igen, a megelőzés fontos, számos terepe lehet, mozgás, hobbi, meditáció, egészséges étrend és így tovább, na de egészségesen is gyógyszert szedni… 

Fotó:
pixabay.com

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.