Menü

Elkezdeni könnyű, fenntartani nem

Az edzést nem elkezdeni nehéz, hanem folytatni. Azaz, hiába van meg a motiváció, aki rosszul fog hozzá a dologhoz, megnehezíti, rögösebbé teszi az egészséges életmód eme elengedhetetlen feltételéhez vezető utat.

Nem véletlenül van annyi félbehagyott, megunt edzésprogram, eleinte jól hangzó, aztán sutba dobott szabadidős elfoglaltság, a különböző fogyókúrás technológiákhoz hasonlóan rendkívül fontos, hogy okosan, tudatosan válasszunk. Mert a mozgás kell, a mozgás jó. Aki már gyerekkorában megtalálta a magának való sportágat, szerencsés, míg másoknak kutakodniuk kell. Szerencsére van miből. Íme néhány tipp hozzá!

Nagyon fontos a megfelelő mozgásforma, sport kiválasztása. Ehhez akár orvos tanácsát is kérhetjük, hozzáfűzve, mit szeretnénk elérni, mennyi időnk és energiánk van.

Érdemes a fokozatosság elvét szem előtt tartani. Azaz nem kell mindjárt 10 kilométereket futni, vagy a legnagyobb súlyokat magunkra pakolni, különben könnyen elillanhat a kedv, a kezdeti lelkesedés.

Ha egyéni sportágat választunk, tűzzünk ki magunk elé pontosan és részletesen meghatározott célokat akár hosszabb távra előre is. Ezt persze a csapatsportágakban is megtehetjük, de azok önmagukban is elég motiválóak, és a legtöbb emberre igen jó hatással van, ha társakkal sportolhat, mozoghat.

Az pontos edzésterv a rendszerességet is magában hordozza. Az előre eltervezett és megszokott program segít abban, hogy elmenjen a kedvünk a mozgástól, könnyebben megszokjuk, megszeretjük a mindennapjainkba beépülő tevékenységet.

Érdemes kipróbálni az adott sportot akkor is, ha rossz a kedvünk, vagy úgy érezzük, hogy túl fáradtak vagyunk hozzá. Ha beválik, váratlan pozitív élményeket szerezhetünk, ráadásul úgy, hogy közben tettünk is az egészségünkért.

Fotó:
pixabay.com

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.