Menü

Amit érdemes tudni a szülés alatti légzéstechnikáról

A szülés alatt légzésfajták speciális technikák, a szülés kihívásaival összhangban fejtik ki megfelelő hatásukat, megtanulásukhoz viszont idő kell.

A szülés alatt használt légzéstechnikáknak különböző típusai vannak, melyek mindegyike a szülés más- más fázisában alkalmazandó. A tágulási szakaszban az úgynevezett lazító légzést érdemes alkalmazni, ebben a fázisban az energiák összpontosítása és tartalékolása a fontos. A kombinált légzést akkor kell használni, amikor nagyon erős már a nyomási kényszer, de még nem szabad nyomni. A kitolási szakasz elvileg a legrövidebb, de ekkora már a kismamák többsége nagyon fáradt, a méh összehúzódások pedig kifejezetten erősek. Ebben az időszakban a préselő légzés alkalmazására van szükség.

Ezek a légzéstechnikák körülbelül egy hónap alatt elsajátíthatóak, fontos része lehet a szülésre való felkészülés folyamatának. A szülés alatt végezhető légzésfajták mind a kismama mind a magzat számára nagyon előnyösek, mivel megfelelő alkalmazásuk révén, természetes módon segítik a szülés folyamatát. Támogatják a különböző szülési szakaszokban való alkalmazkodást, és elősegítik az élettani folyamatokat. Továbbá javítják a szervezet oxigén ellátottságát, csökkenthetik a fájdalom érzetet, vagyis könnyebbé tehetik a szülést.

Mindez azért is fontos, mert nem mindegy, hogy egy szülés mennyire húzódik el, hiszen ez megviseli mind a kismamát, mind a kisbabát. Tehát, ha fontosnak és hasznosnak tartjuk a szülésre való készülést, akkor érdemes időt szakítani a szülés alatti légzésfajták elsajátítására is, melyek komplex módon támogathatják a szülés folyamatát.  

Fotó:
pixabay.com

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.