Menü

Egészséges ételek – vagy csak reklám az egész? A sportitalok és a müzli szelet

Előző cikkeinkben már foglalkoztunk a gyümölcslevekkel és a teljes kiőrlésű gabonafélékből készült ételekkel, Megpróbáltuk felfedni mit is tartalmaznak. Ám ezeken kívül még számos egészségesnek kikiáltott élelmiszer pontosan az ellenkezője annak, amit a reklámokkal teletűzdelt élelmiszeripar állít, köszönhetően ezeknek a rendkívül sikeres hirdetési kampányoknak. Tudományos okokkal magyarázható, hogy mely élelmiszerek jók az szervezetünknek, s melyek nem…

Ezek közé tartoznak a manapság szintén agyonreklámozott  sportitalok, és müzli sport szeletek is.

A legtöbb, boltok polcain található átlagos sportital felesleges pénzkidobás, egyszerűen az emberi szervezet számára feldolgozhatatlan “ital-hulladék”.  Túlnyomó részük olyan összetevőkkel van tele, amik többet ártanak, mint használnak, szinte az ellenkező hatást fejtik ki, mint azt várnánk. Többek között tartalmaznak kukorica szirupot, nátriumot, rengeteg mesterséges színezéket és aromákat.

Ráadásul nem árt tudni, hogy a sportitalok közel 30-szor erősebb eróziót okozhatnak a fogak esetében, mint a víz. Ezen már a fogmosás sem segít, sőt csak ront, mert az ilyen italokban bőven található citromsav lágyabbá teszi a fogzománcot, mégpedig olyan mértékben, hogy az már magától a fogmosástól is tovább sérülhet. Érdemesebb ezeket helyettesíteni például kókuszvízzel, amely tele van jótékony hatású és tápláló vegyületekkel, valamint természetes elektrolitokkal, enzimekkel, nyomelemekkel, aminosavakkal és a manapság nagy jelentőségű antioxidánsokkal. Érdemesebb tehát, ha magunk készítjük el saját sportitalunkat.

Erre a célra ideális a kókuszvíz, amely gyulladáscsökkentő és vérnyomáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, így tökéletes sportital lehet számunkra. Azonban ennek fogyasztása is csak szaunázás vagy tartós kardio edzés után ajánlott, mivel a kókuszvíz is rengeteg cukrot tartalmaz.

Ehhez hasonlóan a manapság a kereskedelmi forgalomban kapható energiaszelet legtöbbje olcsó szójafehérjét, az állagát megadó, de egyáltalán nem egészséges kukorica szirupot, valamint szintetikus vitaminokat és élelmiszeripari hulladéktermékeket tartalmaz. Érdemesebb tehát a sok mesterséges anyagot is tartalmazó szeletek helyett elfogyasztani inkább egy – egy gyümölcsöt, mely valós és hasznos összetevőket, rostokat és vitaminokat tartalmaz!

Fotó:
pixabay.com

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.